احداث شهربازی کوچک

احداث شهربازی کوچک

تماس فوری

نکاتی درباره‌ ی احداث شهربازی

راه اندازی یک شهر بازی کار راحتی نمی باشد ولی پر سود بودن آن غیر قابل انکار است. برای آن که بتوانید یک شهر بازی را احداث نمائید، لازم خواهد بود مواردی را از قبل اطلاع داشته باشید. شهر بازی‌ یکی از لذت بخش ترین جا هایی است که در تمام سن طرفدار دارد. سرمایه‌گذاری در احداث شهربازی کوچک و بزرگ یکی از راه‌ های سریع بازگشت سرمایه در صنعت تفریح و سرگرمی می باشد. ولی احداث یک شهربازی کوچک و یا حتی بزرگ خوب، ملزم به حضور کارشناسانی است که در این زمینه احداث شهربازی اطلاعات کافی داشته باشند و با استراتژی‌ های بازار آن آشنایی کافی داشته باشند. در این مطلب چند قدم مهم را برای راه‌ اندازی شهربازی با شما بررسی خواهیم کرد. فان سیدا ارائه دهنده تجهیزات شهربازی می باشد و وسایل و تجهیزات شهربازی را با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به تولید می رساند.

مواردی که هنگام احداث یک شهر بازی کوچک یا بزرگ باید به آن توجه کنید

شناخت ناحیه ی جغرافیایی برای احداث شهربازی

برای اطلاع از نوع شهربازی‌ ای که می‌توانید احداث کنید، لازم است که ابتدا نوع منطقه‌ ی جغرافیایی موردنظرتان را بشناسید. باید تعیین نمائید که در کدام شهر و کدام ناحیه ی آن قصد دارید سرمایه‌ گذاری انجام دهید. احداث شهربازی کوچک یا حتی بزرگ در یک شهرستان کوچک با دایره‌ ی مخاطبانِ محلی، اقتضای متفاوتی از راه‌اندازی شهربازی در یک منطقه‌ی بزرگ گردشگری دارد.

دستگاه بسکتبالدستگاه بسکتبال از دستگاه های موجود در فان سیدا. جهت دیدن محصول روی اسم محصول کلیک کنید.

 • در یک منطقه‌ی کوچک، به دستگاه‌ های کوچک‌ تر و ارزان تری نیاز خواهد بود. همچنین رقابت شما با اماکن تفریحیِ دیگر خیلی سنگین نخواهد شد. برای یک شهربازی کوچکِ محلی لازم است به بازگشت سریع سرمایه فکر کنید. از این رو به سراغ خرید دستگاه‌ های ارزان قیمت بروید. همچنین اگر می‌ خواهید در یک منطقه‌ی شلوغ توریستی شهر بازی بسازید، باید دستگاه‌ های پر طرفدار و جدید را شناخته و سرمایه بیشتری جهت خرید تجهیزات شهربازی داشته باشید.
 • اقلیم و شرایط آب و هوایی ناحیه ی جغرافیایی مورد نظر چگونه است؟ مثلا اگر به فکر احداث شهربازی کوچک یا بزرگ در یک شهر سردسیر هستید، شهربازی سرپوشیده گزینه‌ ی مناسب تری نسبت به شهربازی روباز می باشد.
 • سیستم رفت آمد به منطقه‌ ی مورد نظر چطور خواهد بود؟ بهتر است به سراغ جا هایی بروید که اکثر مردم بتوانند به راحتی رفت و آمد کنند.
  دقت کنید که منطقه‌ ی مورد نظر مسکونی است، بازاری است، ورزشی است و یا…؟
 • همچنین به معایب و مزیت های بافت منطقه‌ ی مورد نظر از قبل توجه شود.
همه چیز درمورد فوت اسپید 
بیشتر بخوانید

انتخاب نوع پارک و شهربازی

در هنگام احداث شهر بازی کوچک یا بزرگ باید بدانید که در چه نوع پارکی می‌ خواهید شهر بازی خود را تاسیس فرمائید. شاید هم شهر بازی را در زمین مستقلی می خواهید بسازید. این مسئله تماما متکی به استراتژی اقتصادی شما دارد. ولی لازم است انواع شهر بازی را بشناسید.

در ادامه به بررسی انواع شهربازی های موجود می پردازیم. با فان سیدا همراه ما باشید.

 1. شهربازی ماجراجویانه
 2. شهربازی علمی
 3. شهربازی بین‌المللی
 4. شهربازی‌ طبیعت
 5. شهربازی تخیلی
 6. شهربازی تاریخ و فرهنگ
 7. شهربازی نمایشی

شهربازی ماجراجویانه

در این دست شهربازی‌ها همه چیز در خدمت هیجان و بالا بردن آدرنالین است. تجهیزات مهیج شهربازی(سرسرهای مرتفع و پر پیچ و خم، ترن هوایی، سقوط آزاد، کشتی صبا و…)، بازی‌های معمایی و بازی‌هایی که مردم را به شور و جنبش وا دارد، برای شهربازی ماجراجویانه مناسب هستند.

شهربازی علمی

شهربازی‌هایی هستند که سرگرمی‌های علمی در آن وجود دارد. بازی‌هایی که در آن اکتشاف، سیاحت، رباتیک، علم و تخیل و… محوریت دارد.

شهربازی بین‌المللی

شهربازی‌هایی با جاذبه‌های بین‌المللی که از کشورهای مختلف جاذبه‌های متفاوتی دارد.

شهربازی‌ طبیعت

جاذبه‌های متفاوتی از طبیعت را باید در این شهربازی ایجاد کنید. حیوانات، پرندگان، گل‌ها و… از اقلیم‌های متفاوت، فضای این شهربازی را شکل می‌دهند.

شهربازی تخیلی

این شهربازی‌ها بر اساس داستان‌های تخیلی، جادویی، افسانه‌ای و… شکل می‌گیرند. از تجهیزات شهربازی تخیلی می‌توان به ماکت شخصیت‌های کارتونی، قلعه‌ها، ماز و… اشاره کرد.

شهربازی تاریخ و فرهنگ

در این شهربازی داستان‌های تاریخی و ماجراهای فرهنگی محوریت دارد. وجود بقایای تاریخی، ماکت‌های ابنیه، آموزش‌های فرهنگی و… جاذبه‌های شهربازی تاریخ و فرهنگ هستند.

آشنائی با سینما سه بعدی
بیشتر بخوانید

شهربازی نمایشی

این دسته از شهربازی‌ها تجهیزات بازی کمتری دارند و به جای آن با سیرک‌های بزرگ، نمایش‌های شادی‌آور، نقالی، موسیقی و… مردم را سرگرم می‌کنند. برای احداث شهربازی نمایشی شما به گروه حرفه‌ای شعبده‌باز، شومَن و نمایش‌گر احتیاج دارید؛ افرادی که برای سیرک و نمایش‌گری تربیت شده باشند.

دستگاه بوکس

دستگاه بوکس از دستگاه های موجود در فان سیدا. جهت دیدن محصول کلیک کنید.

نکات لازم برای احداث شهربازی کوچک

جست و جو کردن خلأ های ناحیه ی مورد نظرتان برای احداث شهر بازی کوچک:

شهری که قصد دارید در آن شهر بازی بسازید به چه نوع شهربازی‌ای نیاز دارد؟ امکان دارد یک شهر بزرگ‌ترین شهربازی ماجراجویانه‌ی کشور را درون خود دارا باشید و شما تصور نمائید با همچین رقیبی دیگر قادر با تاسیس شهربازی در آن شهر نیستید. ولی شما می‌توانید نوع دیگری از شهربازی را برگزیده و برای آن تبلیغات متفاوتی نمائید.

تعداد مراجعه کنندگان به پارک

تعداد مراجعه‌ کنندگان در سال اول احداث شهربازی تأثیر مستقیمی در تحقق هدف شما خواهد داشت. هرچه تعداد مشتری‌ های سال اول بیشتر باشد روند شما در رسیدن به مقصدی که دارید سریع تر می شود. با داشتن مراجعه کنندگان بیشتر شهر بازی شما سریع تر ناخته می شود. امروزه فضاهای مجازی به شما در رسیدن به مراجعه کننده بیشتر کمک خواهد کرد.

 فضای مخصوص بازی خردسالان

این وسیله های بازی در محیط‌ های مخصوص قرار گرفته و در شرایط ایمن، خردسالان می‌ توانند بازی کنند. این بخش که به نام خانه بازی نیز شناخته می‌ شود از جدید ترین تجهیزات شهربازی‌ ها است. برای ساخت این قسمت از شهر بازی، از محصولات بی‌ خطر مانند پلی‌ اتیلن، فوم یا چوب استفاده می‌ شود.

دستگاه اعصاب سنج
بیشتر بخوانید
هند اسپید کودک
هند اسپید کودک: جهت مشاهده این هند اسپید کلیک کنید.

سخن پایانی

شهر بازی ها از محل هایی هستند که نه تنها کودکان به گذراندن وقت در آن جا علاقه دارند بلکه تمامی سنین امروزه می توانند بر اساس علایق خود در آنجا سرگرم باشند. برای احداث شهربازی کوچک نیاز است بر اساس کاربری و رده سنی مد نظر برنامه ریزی شود. برای کودکان وسایل مخصوص به کودکان و برای بزرگسالان نیاز است وسایل بزرگسالان تهیه شود.

شما می توانید با مراجعه به محصولات موجود در سایت تجهیزات شهربازی سیدا الکترونیک به تهیه این موارد اقدام کنید و یا جهت گرفتن مشاوره با متخصصان فان سیدا تماس بگیرید.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

EnglishIran