تجهیزات اتاق فرار در ارومیه

تجهیزات اتاق فرار در ارومیه

تماس فوری

تجهیزات اتاق فرار در ارومیه

در چندسال اخیر تعداد بهترین اتاق فرار در ارومیه و دیگر شهرها روند تصاعدی داشته و این سرگرمی طرفداران وفادار خودش رو پیدا کرده است. این بازی در بسیاری از کشورها از جمله ایران به سرعت در حال محبوب‌ تر شدن است.

اتاق قرار یک پدیده نسبتا جدید است که در آن بازیکنان با استفاده از سرنخ ها، استراتژی ها و راهنمایی، مجموعه ای از معماها و چالش ها را حل می کنند تا به هدف خود برسند. بازیکنان برای این کار، با محدودیت زمانی مواجه هستند. در این بازی، بازیکنان در قالب یک شخصیت، ایفای نقش می کنند و با سایر بازیکنان تعامل برقرار می کنند. بازیکنان اغلب در دنیایی غوطه ور می شوند که برای اجرای ماموریت خود و فرار از اتاق، باید شخصیت ها را به خوبی مجسم کنند اگر چه اتاق فرار یک پدیده سرگرم کننده است. اما از آن به منظور تمرین و تیم سازی برای شرکتها و گروه های حرفه ای دیگر نیز استفاده می شود. دلیل اصلی آن، تقویت ارتباط و اعتماد و همکاری است.

اتاق فرار در ارومیه

نکاتی در مورد مجموعه های بازی اتاق فرار در ارومیه

حتما برای شرکت در مجموعه های بازی فرار از قبل به صورت اینترنتی بلیطتان را رزرو کنید.

حداکثر تعداد افراد شرکت‌کننده در یک اتاق فرار ۷ نفر می‌باشد و اگر تعدادتان از ۷ نفر بیشتر باشد باید دو دوره از بازی را رزرو کنید.

فراموش نکنید که هر کدام مراکزی که بازی اتاق فرار را ارائه می دهند قوانین خاص خودشان را دارند که لازم است قبل از رزرو بلیط آن ها را مطالعه کنید.

ویژگی های یک اتاق فرار حرفه ای

اتاق فرار باید دارای یک داستان معمایی قوی باشد. نویسنده داستان باید از بهره هوشی بالا و قدرت تخیل خوبی برخوردار باشد و نسبت به مسائل علمی، روانشناسی و بازی های رایانه ای آگاهی کافی را داشته باشد. اما اجرای داستان نیز موضوع حائز اهمیتی می باشد. نورپردازی، صداپردازی و دکوراسیون داخلی این بازی ها باید به حرفه ای ترین شکل ممکن صورت بگیرد تا داستان قدرت خود را از دست ندهد و بتواند با شرکت کننده ها ارتباط برقرار نماید.

تجهیزات اتاق فرار در تهران
بیشتر بخوانید

اصول مهم در طراحی حرفه ای اتاق فرار در ارومیه

تیم های فعال در این حوزه برای اینکه بتوانند به سازندگان موفق اتاق فرار تبدیل شوند. لازم است چند اصل مهم را در کارهای خود مد نظر قرار دهند که عبارتند از:

  • مرور شرایط اتاق فرارهای ایران و سایر کشورها و دریافت ایده های منحصر به فرد
  • ایجاد تنوع و تغییر در بازی های مختلف و جلوگیری از تکراری شدن بازی ها
  • توجه به اصول روانشناسی در طراحی سناریو و نوع المان ها و رنگ و موزیک به کار رفته در محیط
  • تصویر سازی و اجرا و مرور تمام مراحل بازی در ذهن و رفع مشکلات احتمالی
  • طراحی و آماده سازی موزیک متناسب با گام های مختلف بازی
  • توجه به حفظ امنیت جان بازیکنان در تمام مراحل بازی
  • ایجاد چرخه اشتراک گذاری ایده ها با افراد تیم، رفع نواقص و رسیدن به بالاترین سطح کیفیت

دکوراسیون داخلی اتاق فرار در ارومیه

دکوراسیون داخلی کار بسیار دشواری است که نیازمند تخصص بالا و تجهیزات پیشرفته می باشد. در برخی از این اتاق فرار ها لیزرهایی استفاده می شود کاربرد آنها در روند بازی باید به دقت مهندسی شده باشد. با توجه به ژانر داستان نورپردازی و دکوراسیون صورت می گیرد. اگر این اتاق ها از ژانر وحشت برخوردار باشند باید تاریک تر بوده و رنگ قرمز و نور قرمز و سرمه ای در آنها بیشتر استفاده شود تا آدرنالین شرکت کننده ها را بالا ببرد. در صورتی که اگر این اتاق ها بیشتر معمایی باشد بهتر است تا نور کافی برای افراد حاضر در اتاق فرار مهیا شود و ظاهر اتاق نیز مرموزیت کافی را داشته باشد.

تجهیزات بازی تنیس روی میز
بیشتر بخوانید

موسیقی متن مناسب نیز می تواند در برانگیختن احساسات مختلف شرکت کننده ها موثر باشد. یک اتاق فرار خوب باید مرموز، هیجان انگیز و خیره کننده ساخته شود. به طور کلی در طراحی اتاق فرار می بایست طراحان خود را به جای بازیکنان قرار دهند و تمام حس های مورد نیاز برای رسیدن به هدف بازی را در ایشان زنده کنند. در طراحی اتاق فرار تلاش بر این بوده است تا با بهره گیری از پارامترهای روان شناسی، زبان بدن، مهندس معکوس و به طور کلی ایجاد همزاد پنداری در بین طراحان و بازیکنان، با بهره گیری از فناوری های نوین (برق، الکترونیک، مکانیک، مکاترونیک و …) محیطی جذاب و دوست داشتنی فراهم آید.

هوشمند سازی در ساخت اتاق فرار در ارومیه

منظور از هوشمند سازی استفاده از وسایل و تجهیزات الکترونیکی، سنسورهای مختلف و سیستم های کنترلی و امنیتی می باشد. که تاثیر بسیار زیادی بر بهبود شرایط بازی خواهند داشت. به عنوان مثال، یکی از مهم ترین کارهایی که با هوشمندسازی اتاق فرار صورت میگیرد، پخش موسیقی متناسب با هر مرحله از بازی و تغییر در نحوه نورپردازی و رنگ لامپ ها و ایجاد استرس و هیجان بیشتر به بازیکنان می باشد. علاوه براین، در این نوع اتاق فرار تلاش میشود تا گیم مستر یا مدیر بازی نقش کم رنگ تری ایفا کند و شرایط اتاق مکانیزه و هوشمند به طور خودکار تغییر کند.

سناریو

نوشتن سناریوهای جذاب، ساخت دکورهای بی‌ نظیر و اضافه کردن المان ترس (به شرط عدم زیاده‌روی) همگی تا حد قابل توجهی روی کیفیت نهایی یک اسکیپ روم و خلاقانه‌ تر شدنش کمک می‌ کنند. بدون شک یکی از مهم‌ ترین بخش‌ های بازی اتاق فرار یا اسکیپ روم سناریو می‌ باشد. بدیهی است که اگر یک سناریو به بهترین شکل ممکن طراحی شده باشد، قطعا از بازی نهایت لذت را خواهید برد.

اتاق فرار فرار از زندان
بیشتر بخوانید

بنابراین لازم است در انتخاب سناریو نهایت دقت خود را به کار گیرید. تا بتوانید بهترین و قوی‌ترین سناریو را انتخاب کنید. توصیه می‌ کنیم با توجه به نظرات دیگران یک سناریو پیچیده انتخاب کنید تا شما را به اوج لذت و هیجان برساند. سناریوها در ژانرهای مختلف نظیر جنایی، ترسناک، فانتزی، معمایی و کارآگاهی نوشته می‌شوند که شما می‌توانید قبل از بازی ژانر مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

سناریوی اتاق فرار در ارومیه

تا به امروز سناریوهای مختلفی در این اتاق ها طراحی شده اند. که تعدادی از آنها مانند زامبی ها، خانه های خالی از سکنه، آزمایشگاه های علمی، زندان ها، دزدان دریایی، شکار گنج، گروگان گیری و آدم ربایی تقریبا در تمام کشورها مشترک است.

خیلی از آنها از شخصیت های فیلم های ترسناک جهت هیجان بیشتر استفاده نموده اند. همانند شخصیت اصلی فیلم جن گیر، دختری با موهای بلند در فیلم حلقه و عروسک معروف آنابل و …

در بازی اتاق فرار مسئله تیم ورک بسیار حائز اهمیت می باشد. تعداد نفرات جهت اجرای بازی بین ۶ یا ۸ نفر می باشند که بسته به سناریو تعداد افرادی که می توان با آنها بازی را انجام داد متفاوت است.

هزینه ساخت اتاق فرار در ارومیه چقدر است؟

در طراحی و راه اندازی اتاق فرار هزینه های متعددی لازم است پرداخت گردد. از قبیل هزینه ایده پردازی و طرح سناریو، آماده سازی زیرساخت برای اجرای ایده ها، طراحی دکور، نورپردازی، هوشمند سازی و نوع تجهیزات به کار رفته و تعداد وسایل مورد نیاز! لازم به ذکر است، محاسبه هزینه های طراحی اسکیپ روم کاملا تخصصی می باشد. به همین خاطر قیمت نهایی پس از بررسی شرایط توسط کارشناسان فان سیدا ارائه می گردد.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

EnglishIran