طرح توجیهی شهربازی روباز

طرح توجیهی شهربازی روباز

راه‌اندازی شهربازی روباز

راه‌اندازی شهربازی مانند تاسیس هر مرکز دیگری، نیاز به سرمایه و کسب مجوزهای قانونی دارد. از این رو، در این مطلب قصد داریم طرح توجیهی شهربازی روباز را به صورت مفصل بررسی کنیم. در ادامه با طرح توجیهی شهربازی روباز و طرح توجیهی شهربازی سرپوشیده آشنا می‌شویم.

طرح توجیهی شهربازی روباز

مسائلی که در طرح توجیهی شهربازی روباز بررسی می‌کنیم، شامل موارد زیر است:

  1. پیدا کردن محل احداث شهربازی
  2. کسب مجوز
  3. خرید وسایل تفریحی
  4. طراحی و فضاسازی

پیدا کردن محل مناسب برای احداث شهربازی

در طرح توجیهی شهربازی روباز باید ابتدا محلی برای تاسیس شهربازی انتخاب شود. در انتخاب محل احداث شهربازی روباز باید مسائل زیادی از جمله قوانین و مقررات نهادهای مربوطه مورد توجه قرار بگیرد. سایر مواردی که طرح توجیهی شهربازی به آن‌ها می پردازد در زیر آمده است.

ابتدا باید شرایط آب و هوایی منطقه‌ای که برای احداث شهربازی روباز انتخاب می‌شود را در نظر بگیرید. به دلیل این‌که مردم معمولا در تعطیلات و روزهایی که هوا نسبتا خوب است، به فکر گردش و تفریح می‌افتند، بهتر است منطقه‌ای را برای احداث شهربازی انتخاب کنید که آب و هوای متعادلی داشته باشد.
برای اجرای طرح توجیهی شهربازی روباز، باید محلی برای تاسیس شهربازی در نظر گرفته شود که ساکنان آن منطقه و همچنین گردشگران به راحتی به آن مکان دسترسی داشته باشند و نیازی نباشد مسیر طولانی و سختی را برای رسیدن به شهربازی طی کنند. طی کردن مسیرهای طولانی ممکن است برای بعضی از افراد امکان‌پذیر نباشد.
قبل از انتخاب محل راه‌اندازی شهربازی به تجارت‌هایی که در مناطق اطراف آن محل در جریان هستند توجه کنید. در طرح توجیهی شهربازی، بهتر است محلی انتخاب شود که همسایه‌های مشکل‌ساز نداشته باشد. برای مثال در منطقه‌ای که هیچ رقیبی وجود ندارد، توسعه‌ی کسب و کار راحت‌تر انجام می‌گیرد.

تجهیزات شهربازی در اصفهان
بیشتر بخوانید

محل تاسیس شهربازی باید قابلیت این را داشته باشد که در صورت نیاز گسترده‌تر شود. ممکن است بعدها تمایل داشته باشید وسعت شهربازی خود را افزایش دهید، در نتیجه مکانی که قابلیت گسترده شدن داشته باشد، برای راه‌اندازی شهربازی روباز مناسب‌تر است.

"<yoastmark

کسب مجوز

زمانی که مکان مناسب برای تاسیس شهربازی را انتخاب کردید و بعد از دریافت مجوزهای مربوط به آن، باید جواز بهره‌برداری از سازمان استاندارد دریافت کنید. برای اجرای طرح توجیهی شهربازی روباز، باید مراحل مختلفی طی شود. این مراحل را در زیر به اختصار شرح داده‌ایم:

احداث ملک مورد نظر برای تاسیس شهربازی روباز
جمع‌آوری مدارک حقیقی یا حقوقی مالک
دریافت مجوزهای استحکام بنای مورد نظر
ارائه اسناد و مدارک شرکت
نامه درخواست برای کد بهره‌برداری
تخصیص بازرس جهت راه‌اندازی شهربازی
انجام بازرسی و اخذ تاییدیه
بعد از گذراندن این مراحل، مجوز بهره‌برداری از شهربازی روباز به شما داده خواهد شد.

خرید وسایل تفریحی

در هنگام اجرای طرح توجیهی شهربازی باید در انتخاب وسایل شهربازی با دقت زیادی عمل کرد. افرادی که در زمینه‌ی خرید این نوع وسایل تجربه‌ی کافی ندارند، معمولا از مشاوره‌ ی شرکت‌ هایی که این وسایل تفریحی را تولید می‌ کنند، بهره می‌ گیرند.

خرید تاسیسات شهربازی از آن جهت اهمیت دارد که گاهی برای نصب این وسایل لازم است زیرسازی‌ های خاصی انجام بگیرد. همچنین در طرح توجیهی شهربازی کودکان باید به رده‌ ی سنی استفاده‌ کنندگان از هر یک از وسایل هم توجه شود.

نکته‎ی مهم دیگر توان مصرف برق شهربازی است، این مورد باید با رعایت مسائل ایمنی مورد بررسی قرار بگیرد. اگر برای صرفه‌جویی در هزینه‌ ها قصد دارید از وسایل دستِ دوم استفاده کنید، قبل از خرید بهتر است این وسایل توسط کارشناسان حرفه‌ ای تایید شوند.

دستگاه های جایزه گیری شهربازی
بیشتر بخوانید

طراحی و فضاسازی

مرحله‌ی بعدی در طرح توجیهی شهربازی روباز، طراحی فضای شهربازی است. همان‌طور که می‌دانید، فضای شهربازی‌های روباز معمولا بزرگ و گسترده است، از این رو هنگام اجرای طرح توجیهی شهربازی روباز باید توجه داشته باشید که از تمام بخش‌های شهربازی به شکل مفید بهره‌برداری کنید و فضایی را بدون استفاده نگذارید، همچنین باید دسترسی مردم را هم در نظر داشته باشید و برای مثال تعداد در‌های ورودی و خروجی شهربازی را مطابق با جمعیتی که قرار است از آن استفاده کنند، طراحی کنید.

علاوه بر این‌ها، خلاقیت و ابتکار نقش مهمی در این مرحله دارد. این روزها طراحی شهربازی‌هایی که تم خاصی دارند، رواج یافته است.

اگر در طرح توجیهی شهربازی روباز، شهربازی یک تم مشخص داشته باشد، خرید وسایل و سایر کارهای مربوط به اجرای طرح توجیهی شهربازی، راحت‌تر و با برنامه‎ریزی دقیق صورت خواهد گرفت. در طراحی فضای شهربازی بهتر است از یک تیم متخصص و یا شرکت‎هایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند، مشورت کنید.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

EnglishIran