همه چیز در مورد ایرهاکی

همه چیز در مورد ایرهاکی

تماس فوری

همه چیز در مورد ایرهاکی

ایرهاکی یک بازی محبوب است که معمولا بین دو و یا چهارنفر انجام می گیرد،  این بازی بیش تر به هاکی روی میز معروف است. دستگاه ایرهاکی را در انواع مدل های مختلف عرضه می کند. مهم ترین هاکی یکی از سریع ترین بازی های رومیزی جهان است و یک روش هیجان انگیز و سرگرم کننده برای ورزش ارائه می دهد. از همه بهتر، بازیکنان در هر سنی می توانند از هاکی لذت ببرند و دو یا چهار بازیکن می توانند بازی کنند. جداول مدرن بسیار عالی به نظر می رسند و از ویژگی های سرگرم کننده ای مانند امتیازدهی الکترونیکی ، تایمر و جلوه های صوتی برخوردار هستند. میزهای هاکی ساخته شده اند تا متناسب با سبک ها و شدت های مختلف بازی باشند. هاکی در اصل توسط تیم طراحان بازی از یک تولید کننده میز بیلیارد در ایالات متحده آمریکا اختراع شد که در اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 روی این طراحی کار کردند و آن را به ثبت رساندند. آنها می خواستند بر اساس ورزش محبوب هاکی روی یخ بازی را بسازند که سریعتر و هیجان انگیزتر باشد. که در این مقاله به همه چیز در مورد ایرهاکی اشاره می کنیم.

ایرهاکی

ساختار میز ایرهاکی

میز این ورزش از ام دی اف است و دارای رنگ های مختلفی است که می توانید متناسب با سلیقه خود آن ها را تغییر دهید. سطح آن ضد خش است و با استفاده از دستگاه سی ان سی یکسری سوراخ های با نظمی روی صفحه قرار دارد که با استفاده از پیشرفت تکنولوژی و سیستم جدید مهندسی به موتوری که داخل دهنده هوا است این امکان را می دهد که باد را از زیر میز وارد کرده و پس از آن از طریق منفذهایی که داخل ایرهاکی است خارج شده و همین موضوع باعث می شود که توپ بر روی زمین به راحتی جابه جا شود و اصطکاک بسیار کم شود.  این میزهای هاکی با استفاده از سطوح نرم و براق و صاف ساخته شده از مواد پلاستیکی ایجاد می شوند.

تجهیزات شهربازی در مشهد
بیشتر بخوانید

اسکلت میز ایرهاکی

اسکلت این میز از آهن است که قطر استانداردی دارد تا بتواند وزنی که میز دارد را تحمل کند که با استفاده از تخصص مهندسان به روش مهندسی طراحی شده است و پایه های میز نیز با توجه به مدلی که میز ایرهاکی دارد طراحی می شود.

بازی ایرهاکی چیست

همانطور که گفته شد هاکی ورزشی است که بین دو بازیکن رقیب انجام می شود که سعی می کنند با استفاده از میز ایرهاکی که دارای سطح بازی مخصوص اصطکاک کم است ، امتیازات بیشتری در اهداف بازیکن مقابل کسب کنند. همه بازی ها به داور احتیاج دارند و هاکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این وجود ، کمبود داور بازی را متوقف نمی کند. برای تعیین اینکه چه کسی بازی را شروع می کند ، باید یک سکه بیندازید. برنده بازی شیر یا خط پرش این شانس را پیدا می کند که هر طرف میز را که بخواهد انتخاب کند.

بازی به تجهیزات زیادی احتیاج ندارد. هنگامی که همه چیز در دسترس است ، یک بازیکن برای شروع بازی ملزم به زدن ضربه است. فقط با هفت ثانیه بازی برای هر بازیکن ، آغازگر با پتک هاکی ضربه خواهد زد و بازی ادامه خواهد یافت. اگر بازیکنی در هفت ثانیه از دست دادن ضربه خود را از دست داد ، مجازات خواهد شد. در حین بازی ، بازیکنان می توانند در هرجای میز بایستند تا زمانی که از خط وسط عبور نکنند. بازیکن فقط درصورتی که در کنار خط وسط قرار بگیرد ، می تواند ضربه بزند و هنگامی که آن از بالای خط وسط عبور می کند ، بازیکن هفت ثانیه فرصت دارد تا آن را برگرداند.

کلبه وحشت در رشت
بیشتر بخوانید

air-hockey-equipment

بازی اول ایرهاکی

هیجان بازی در بازی اول آغاز می شود. این داک بر روی خط وسط توسط داور قرار می گیرد. بازیکنان باید حداقل یک اینچ از گره فاصله داشته باشند. داور ، شمارش معکوس را انجام می دهد و دستان خود را بلند می کند و این آغاز بازی است. هر بازیکن مجاز است با هر طرف ضربه بزند. با این حال ، در هر زمان بازیکن و ضربه او نباید از خط وسط عبور کند. هاکی یکی از محبوب ترین بازی های  روی میز است.

در حالی که قوانین هاکی بسیار ساده است ، اما استراتژی هایی که می توانید استفاده کنید بی پایان هستند. معمولا پایان یک بازی در ایرهاکی زمانی تعیین می شود که بازیکن هفت امتیاز کسب کند. پس از دریافت یک گل ، حداکثر 10 ثانیه وقت دارید تا ضربه را بزنید و بازی را ادامه دهید. جریمه خطا ، دادن سرویس بعدی به حریف شما است.  هر بازیکن هفت ثانیه فرصت دارد تا ضربه بزند. در غیر این صورت ، این یک خطا محسوب می شود ، و او مالکیت توپ را از دست می دهد.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

EnglishIran