علت های شکست در اتاق فرار

علت های شکست در اتاق فرار

چه چیز هایی موجب شکست در اتاق فرار می شوند؟

تجربه ی فضایی مهیج و مشابه با آنچه در فیلم ها و ویدیوگیم ها دیده اید با اتاق فرار ممکن می شود. اما این بار در واقعیت خود و خانواده و دوستانتان را به چالشی فراموش نشدنی بکشید. هوش، تمرکز حواس، مهارت های فیزیکی، اطلاعات عمومی، خلاقیت و بسیاری دیگر از توانایی های خود و اطرافیانتان را در شرایطی متفاوت و سرنوشت ساز بسنجید. این بازی به ظاهر خیلی ساده است. باید پیش از پایان زمانی یک ساعته، شما و همراهانتان با کمک هم معماها و چالش های موجود را حل کنید تا بتوانید از اتاق خارج شوید. عده ای نیز هستند که ترس شکست در اتاق فرار را دارند. که در ادامه به آن ها پرداخته و راه حل هایی برای رفع این نگرانی ها ارائه می دهیم.

علت هایی شکست در اتاق فرار

برای بعضی از افراد بسیار نا امیدکننده می باشد که شکست در اتاق فرار را تجربه کنند. در صورتی که اتاق فرار با هدف سرگرمی طراحی شده، ولی وقتی می‌ دانید که هنوز پازل‌ ها و معما هایی برای حل باقی مانده است، بسیار آزار دهنده خواهد بود. در صورتی که معمولاً در اتاق فرار به برد نمی‌ رسید و مدام با شکست در اتاق فرار را تجربه می‌ کنید، باید چند دقیقه وقت بگذارید و مهم‌ترین دلایل شکست در اتاق فرار که در این مقاله از تجهیزات شهربازی فان سیدا مورد بررسی قرار گرفته است را مطالعه نمائید.

هدر دادن وقت برای استفاده از سرنخ‌ ها

زمانی که زمان زیادی را جهت استفاده از سرنخ هدر می دهید، با شکست در اتاق فرار روبرو خواهید شد. یکی از بدترین عوامل شکست در اتاق فرار، از دست دادن زمان است. پس باید زمان را مدیریت کنید و پازل‌ها را یکی پس از دیگری انجام دهید تا بتوانید پیروزی را در اتاق فرار تجربه کنید. به یک معما نگاه کنید، سپس فکر کنید که برای حل آن چه کاری باید انجام دهید. وقت خود را صرف جستجوی بی‌هدف نکنید.

هیجان انگیزترین شهربازی های جهان
بیشتر بخوانید

عدم موفقیت در اتاق فرار

 عدم برقراری ارتباط

بازی‌ های اتاق فرار تقریباً همیشه برای بیش از یک نفر در نظر گرفته شده‌اند. به همین ترتیب، برای فرار باید از مهارت‌ها و توانایی‌های اعضای گروه در اتاق فرار استفاده کنید. اگر بخواهید همه کارها را به تنهایی انجام دهید، با شکست روبرو خواهید شد. پس با بقیه اعضای گروه صحبت کنید و از یکدیگر کمک بگیرید تا پیروز شوید.

گیر کردن روی یک معما

شرکت کننده ها در این بازی‌ ها معمولاً درگیر حل یک سری معما و پازل می‌ گردند. هرچند برخی از بازی‌ های اتاق فرار، خطی بوده نیاز به حرکت از یک پازل به پازل بعدی دارند، اما نباید زمان زیادی را به حل یک معما یا پازل خاص اختصاص دهید. ممکن است شما وقت بسیار زیادی را برای حل یک معما صرف کنید و در نتیجه زمان محدودی که در اتاق فرار دارید را از دست بدهید و بازی را ناتمام بگذارید.

غرق شدن در ناامیدی

به خاطر بسپارید که عاطفی در اتاق فرار و فضای آن غرق نشوید. هراندازه بیشتر ناامید یا عصبانی شوید، توانایی تجزیه و تحلیل سرنخ‌ها به شدت کاهش می‌یابد. بنابراین، شما باید فضای مناسبی برای برنده شدن در اتاق فرار ایجاد کنید. تنها کافیست آرامش حفظ کنید و سعی کنید از سرنخ‌ها پیروی کرده و به موفقیت برسید. راه بهتری برای پیروزی در یک اتاق فرار، حفظ کردن آرامش، همکاری با تیم و یادآوری و تحلیل سرنخ‌ها است. سعی کنید لذت ببرید و در حین انجام کار سرگرم شوید تا تجربه بهتری از بازی در اتاق فرار داشته باشید.

تجهیزات اتاق فرار در انزلی
بیشتر بخوانید

ارتباط قوی کلید اصلی موفقیت

برای موفقیت در اتاق فرار، همکاری با یکدیگر ضروری است. اگر بازیکنانی که با آن‌ها بازی می‌کنید، صمیمی نیستید، باید هم‌ اکنون دوست باشید. برای اعضایی که قابلیت‌ها و وظایف آن‌ها برای شما مبهم است، باید نقاط قوت و وظایف آن ها را دانسته و هنگام پیدا کردن سرنخ، به تیمتان اطلاع دهید.

احتمال وجود دارد که آنچه در اتاق فرار می‌ بینید، به آسانی باور پذیر نباشد. باید با گروه خود درباره مراحل و روش‌ ها صحبت کنید و به هر عضوی که ممکن است به راهنمایی بیشتر نیاز داشته باشد، کمک کنید. اگر شما یک رهبر طبیعی هستید اما حل معما ها تخصص شما نیست، بهتر است به عنوان رهبر داوطلب نشوید. اگر فعالیت خاصی برای شما جذابیت ندارد، به دیگران اجازه درخشش بدهید.

اتاق فرار
اتاق فرار

10 اصل دوری از شکست در اتاق فرار

  1. هم تیمی درست انتخاب کنید
  2. برنامه و زمانبندی داشته باشید
  3. با نگرش مثبت وارد شوید
  4. قوانین اتاق را درک کنید
  5. نگاهتان به ساعت باشد
  6. رویکرد منسجم برای برد داشته باشید
  7. ببینید و بشنوید
  8. اتاق را ترک نکنید
  9. از سرنخ ها استفاده کنید
  10. خوش گذروندن رو فراموش نکنید.

امیدوارم این مقاله درباره شکست در اتاق فرار برای شما مفید و آموزنده باشد. به هر کسی که قصد دارد در یک بازی اتاق فرار شرکت کند، توصیه می‌ کنم تا حد امکان بدون اطلاعات زیادی درباره بازی وارد آن شود. در پایان روز، تجربه یک اتاق فرار همیشه سرگرم‌ کننده است!

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

EnglishIran